Skip to main content

História spoločnosti InPro electric zahŕňa mnoho míľnikov na ceste k tomu, aby sa stala jedným z medzinárodných poskytovateľov výrobne orientovaných riadiacich riešení.

Nadácia, vynález, vývoj

V prvých troch rokoch sa spoločnosť InPro electric sústredila na etablovanie spoločnosti a blízkosť ku koncovému zákazníkovi. Od tohto momentu sa spoločnosť čoraz viac zameriavala na strategickú expanziu a ďalší rozvoj.

Po založení spoločnosti InPro electric v roku 1993 sa spoločnosť spočiatku sústredila na budovanie spoločnosti a rozširovanie zákazníckej základne. Už v začiatkoch bola priama blízkosť ku konečnému zákazníkovi absolútnou prioritou a zakladatelia sa čoraz viac zameriavali na strategickú expanziu a ďalší rozvoj spoločnosti. S úspechom!

V roku 1996 spoločnosť InPro zamestnávala už viac ako 250 ľudí. Úspech a rast pokračovali a v roku 1997 spoločnosť založila vlastné dcérske spoločnosti v Španielsku, Brazílii a na Slovensku. Obrat prekročil hranicu 30 miliónov eur.

Expanzia sa nezastavila v Spojených štátoch a v roku 2002 bola v USA založená dcérska spoločnosť. Nasledovali ďalšie míľniky vrátane najväčšej jednorazovej objednávky v hodnote 15 miliónov eur v roku 2007 a založenia dcérskej spoločnosti v Mexiku v roku 2009.

V roku 2010 spoločnosť InPro electric otvorila pobočku v meste Chattanooga v štáte Tennessee v USA, čím rozšírila svoj vplyv v Severnej Amerike. Ďalší vrchol dosiahla v roku 2012, keď najväčšia jednotlivá zákazka v histórii spoločnosti presiahla hodnotu 29,5 milióna eur. Roky 2015 a 2016 priniesli ďalšiu expanziu, keď boli založené dcérske spoločnosti v Číne a Poľsku. V roku 2017 spoločnosť vstúpila do nového segmentu podnikania a realizovala svoj prvý projekt v oblasti výroby batérií.

V roku 2018 spoločnosť oslávila 25. výročie svojho založenia. Bola to príležitosť obzrieť sa späť na pôsobivú históriu od začiatkov zakladateľov až po medzinárodnú skupinu s celosvetovou pôsobnosťou.

Pri pohľade späť za posledné roky sa môžeme hrdo ohliadnuť za viacerými významnými míľnikmi v histórii spoločnosti InPro electric. Založenie dcérskej spoločnosti v Maďarsku v roku 2023 prinieslo mnoho nových príležitostí na európskom trhu a predovšetkým posilnilo našu prítomnosť v regióne.

Vstup spoločnosti InPro energy do plánovania a realizácie veľkých fotovoltických systémov znamenal dôležitý krok smerom k udržateľnej výrobe energie a podčiarkol náš záväzok k technológiám šetrným k životnému prostrediu.

Spojenie so spoločnosťami JMG a SMG Solutions Sp. z o.o. do spoločnosti InPro engineering Poland rozšírilo sféru nášho vplyvu a upevnilo našu pozíciu popredného poskytovateľa inžinierskych riešení.

Okrem toho naša spolupráca s medzinárodnými univerzitami pomohla rozšíriť naše odborné znalosti a podporiť inovatívne myšlienky.

Záväzok k blízkosti k zákazníkovi, udržateľnému rastu a inováciám spolu s prejavovanými zásadami "dôveryhodný - spoľahlivý - lepší" charakterizujú vývoj spoločnosti InPro electric dodnes.

Naša časová os

1993

Založenie Spoločnosť má sídlo vo Wolfsburgu

od roku 1994

Stratégia geografickej blízkosti ku koncovým zákazníkom prostredníctvom celoštátnej siete závislých pobočiek v Nemecku

1996

Viac ako 250 zamestnancov

1997

Založenie vlastných dcérskych spoločností v Španielsku, Brazílii a na Slovensku;
Obrat presahuje 30&nbspmiliónov eur

2002

Založenie pobočky v USA

2007

Najvyššia jednotlivá objednávka 15 miliónov eur

2009

Založenie dcérskej spoločnosti v Mexiku

2010

Založenie pobočky v meste Chattanooga (TN), USA

2012

Najvyššia jednotlivá objednávka 29,5 milióna eur

2013

20. výročie založenia spoločnosti

2015

Založenie dcérskej spoločnosti v Číne

2016

Založenie dcérskej spoločnosti v Poľsku

2017

Prvý projekt výroby batérií

2018

25. výročie založenia spoločnosti

2019

Partnerstvo InPro engineering

2019

Partnerstvo Steineke GmbH a Reisdorfer engieering GmbH

2020

Ďalšie projekty v oblasti konečnej montáže, dopravníkovej technológie, batérií

2021

Prvé projekty mimo automobilového priemyslu

2022

Digitálna transformácia 

2023

Start spoločnosti InPro energy (značka InPro electric)

Založenie spoločnosti InPro Hungary

30. výročie založenia spoločnosti InPro electric